Planując wyjazd z dziećmi mamy do wyboru bardzo wiele różnych, ciekawych opcji. W samej tylko Polsce może pojechać:

  • nad morze,
  • w góry,
  • nad jeziora,
  • do dużych miast (gdy mamy na celu zwiedzanie).

Oczywiście możliwy jest także wyjazd zagraniczny, jednak jest to o wiele bardziej skomplikowana wyprawa, która wymaga nie lada przygotowań. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę możliwości transportowe, gdyż większość młodszych dzieci nie jest w stanie wytrzymać wielogodzinnej podróży w samochodzie.

 

Preferencje rodziny

Wybór miejsca na urlop uzależniony jest także od tego, gdzie lubimy, jak rodzina, spędzać czas. Niektórzy uwielbiają spacery po górach lub zdobywanie szczytów – wtedy bezapelacyjnie należy pojechać w góry. Inni zaś cenią sobie wypoczynek na plaży , w towarzystwie szumu fal. Dodatkowo warto zastanowić się, czy jest coś, co szczególnie chcielibyśmy naszym dzieciom pokazać lub na coś je uwrażliwić. Jest to bardzo ważne w kontekście tego, czy dzieci mają jedynie wypocząć w trakcie wakacji, czy też wynieść z urlopu coś więcej.

 

Atrakcje dla dzieci

Pamiętajmy, że nie wszystkie miejsca atrakcyjne turystycznie dla dorosłych są równie ciekawe dla małych pociech. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż w Polsce nie zawsze towarzyszy nam piękna pogoda, która pozwala na korzystanie w uroków okolicznej przyrody. Dobrze zatem wybrać miejsce, w którym w razie deszczowych dni będziemy mieli dostęp do różnego rodzaju rozrywek dla dzieci. Może je oferować na przykład hotel, w którym się zatrzymamy bądź mogą one być ogólnodostępne, na przykład w formie punktów sali zabaw w centrach miast.

 

A może agroturystyka?

Dobrym pomysłem jest także spędzenie wakacji w towarzystwie przyrody, na przykład w gospodarstwie agroturystycznym. Dzieci będą mogły przekonać się, jak wygląda życie na wsi, dorośli natomiast odpoczną od miejskiego zgiełku. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że przy tej formie wakacji będziemy musieli zapewnić dzieciom rozrywki we własnym zakresie, gdyż gospodarstwa agroturystyczne zwykle są położone z dala od wielkich miast.

 

2 Replies to “Wakacje z rodziną – dokąd pojechać ?”

  1. Mam małe dzieci i już od 2 lat, jeździmy z nimi nad morze, pomimo tego że oboje z mężem jego nie znosimy. Ale czego się nie robi dla dzieci…

  2. Ja z moimi dziećmi spędzam urlop w agroturystyce, dzieci poznają życie na wsi i zwierzęta, które tam żyją.

Comments are closed.