W dobie ogólnoświatowego kryzysu, wiele osób zastanawia się nad opłacalną formą inwestowania pieniędzy. Giełda, obligacje czy lokaty nie oferują atrakcyjnego zysku – istnieje jednak najlepsza forma inwestycji, która może przynieść ogromne zyski przewyższające najlepsze oprocentowania w bankach. Mowa o inwestowaniu w siebie i we własny rozwój.

 

Inwestowanie w siebie, czyli co się za tym kryje?

Inwestowanie w siebie to nietypowy, aczkolwiek bardzo owocny typ inwestowania. Bardzo często nie dotyczy on pieniędzy, a raczej własnego czasu w połączeniu z ciężką pracą. Może wymagać wyrzeczenia się spotkań ze znajomymi, wyłączeniem telewizora czy krótszym snem. W perspektywie czasu każdy zauważy jednak korzyści płynące z poświęcenia. Inwestowanie w siebie to inwestycja we własny rozwój – może wiązać się z opłaceniem kursu językowego lub zakupem podręcznika, który można przerobić we własnym zakresie . Może akurat teraz jest idealny czas na zrobienie kursu rachunkowości, prawa jazdy czy uzupełnienie wykształcenia – nie zawsze musi się to wiązać z dużymi kosztami, można bowiem sprawdzić, czy w okolicy nie ma podobnych ofert dofinansowywanych ze środków UE.

Jakie są zalety inwestycji w siebie?

Inwestowanie w siebie zawsze przynosi zyski i nie można powiedzieć, że straciliśmy w ten sposób czas oraz pieniądze. Warto zaznaczyć, że lepsze wykształcenie pomaga w zdobyciu pewności siebie, rozszerza horyzonty i sprawia, że można sobie w życiu łatwiej poradzić. Nabyte umiejętności mogą przydać się np. podczas zakładania własnego biznesu, a przecież takiej ścieżki kariery nie może wykluczyć żaden z nas. Inwestowanie w siebie jest skutecznym sposobem na znalezienie nowej pracy lub awans z dotychczas zajmowanego stanowiska. Dzięki temu można nie tylko czuć się lepiej, ale również znacznie więcej zarabiać. Można powiedzieć, że inwestycja we własny rozwój jest szansą na wygodne życie pozbawione wielu problemów. W połączeniu z doświadczeniem życiowym i pewnymi predyspozycjami charakteru jest sprawdzoną szansą na sukces w sferze prywatnej, jak i zawodowej.

2 Replies to “Najlepsza inwestycja ? Inwestuj w siebie !”

  1. Uważam, że każdy z nas powinien być zadbany i atrakcyjny na każdym stanowisku pracy. Milej jest jak ekspedientka w sklepie jest pomalowana i ma umyte włosy, a nie siedzi w tłusty…

  2. Każdy powinien dbać o siebie, jak lepiej wyglądamy to i się lepiej czujemy. Podnosi się nasza atrakcyjność i pewność siebie.

Comments are closed.