Modne i funkcjonalne mieszkanie to marzenie pewnie każdego, komu znudziło się szare i nudne wnętrze, kto planuje remont lub urządza własne M. Aby wnętrze zachowało styl, było zgodne z obecnymi trendami, jednocześnie było funkcjonalne i sprawiało wrażenie świeżego, potrzebny jest odpowiedni pomysł. Warto skorzystać z kilku sprawdzonych aranżacji wnętrz, które sprawią, że mieszkanie stanie się modne i funkcjonalne.

 

Jak urządzić mieszkanie, w którym komfort i funkcjonalność idą w parze z modą?

Przede wszystkim należy zachować pewien schemat, najważniejszy przy planowaniu modnego mieszkania. Schemat można przedstawić za pomocą kilku punktów, które będą odnosiły się do danych obszarów w aranżacji wnętrz. Są to:

– stosowane rozwiązania w kompozycji mieszkania, poprzez przygotowanie ścian, dodatków i oświetlenia,

– wybór mebli, który łączyć się będzie z kompozycją wnętrza,

– nowoczesne rozwiązania, wpływające na funkcjonalność mieszkania i użyteczność pewnych rzeczy.

 

Nie ma konkretnego rozwiązania, które sugeruje, jak powinno wyglądać modne mieszkanie. Dla jednych więc może to być mieszkanie urządzane w jednym konkretnym stylu, w którym dominować będą schematy już istniejące w tzw. katalogach modnych mieszkań, dla innych może to być zupełnie coś innego, nowoczesnego, odmiennego, bez na pozór konkretnego pomysłu , który jednak łączy wszystkie cechy mieszkań i domów, przełamując jednocześnie utarte stereotypy.

 

Planując urządzenie modnego mieszkania trzeba mieć przede wszystkim pomysł. Dawno minęły czasy, w których w pokoju czy salonie każdy element był z innej epoki czy kompletnie nie pasował do całości. Współcześnie planuje się z wyprzedzeniem, przeglądając katalogi dostępnych produktów: począwszy od lamp, gadżetów, kolorów ścian oraz mebli.

Warto również zwrócić uwagę, w jakich wnętrzach konkretnie dana osoba lubi przebywać. Jeśli styl sugeruje minimalizm, to warto pójść w proste schematy, jednolite kolory i nieduże dodatki. Jeśli ktoś jest fanem klasyki, będzie szukał rozwiązań zgodnie z upodobaniem, np. starych lecz odnowionych szaf czy lamp sprzed kilku epok.

2 Replies to “Jak urządzić modne mieszkanie”

  1. Urządzenie mojego mieszkania zajęło mi długo, wszytko chciałam mieć minimalistyczne, każdy dodatek jest w kolorze białym. Poczynając od chlebaka w kuchni, przez dozownik do mydła a kończąc na doniczkach kwiatów.

  2. U mnie dominuje funkcjonalność, nie mam zbędnych rzeczy tak jak np. moja mama która wszędzie eksponuje kryształy i po ścianach wiesza dywany i bieżniki.

Comments are closed.