DZIEJE SIĘ

Projekt “Złota Rączka dla Seniora” – kontynuacja

Inicjatywa “Złota Rączka dla Seniora”, o której pisaliśmy jakiś czas temu, będzie kontynuowana w kolejnym mieście. I to w województwie lubelskim.

Kraśnik, bo to o nim mowa, jest kolejnym miastem, w którym program mający na celu pomoc seniorom, doczeka się kontynuacji także w 2020 roku. W okresie wrzesień-grudzień minionego roku w tym mieście zostały zrealizowane 42 interwencje “Złotej Rączki”. Najczęstszym powodem wezwań były naprawy instalacji hydraulicznych.

Do tej pory inicjatywa była realizowana pilotażowo. Burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk zapowiada, że w tym roku zostanie ogłoszony konkurs na wyłonienie podmiotu, który będzie realizować zadania z zakresu pomocy osobom starszym i najbardziej potrzebującym. Do tej pory zajmowała się tym działająca w mieście Spółdzielnia Socjalna “Niebieski Młyn”. Szacowany koszt realizacji projektu to ok. 50 tys. złotych. Należy podkreślić, że “Złota Rączka dla Seniora” nie przewiduje przeprowadzania generalnych remontów, lecz wykonywanie drobnych napraw. Jeśli seniorzy chcą skorzystać z tego projektu, muszą wziąć to pod uwagę. Program “Złota Rączka” jest realizowany zarówno w mniejszych miastach, takich jak Kraśnik, jak i w tych największych, takich jak Warszawa, Gdańsk czy Poznań (ten ostatni był zresztą pionierem programu).

W Puławach swego czasu też padł pomysł dołączenia do programu “Złota Rączka dla Seniora”, nie zyskał on jednak akceptacji. Miejmy jednak nadzieję, że nasze miasto niebawem pójdzie śladami Kraśnika i również puławscy seniorzy będą mogli skorzystać z tego programu.

Opracował Paweł Skibniewski

Photo by Nick Karvounis on Unsplash

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
Back to top button
Close