DZIEJE SIĘ

Dzieciaki do Rakiet!

Tegoroczna akcja “Dzieciaki do Rakiet” to już czwarta tego typu inicjatywa, wspierana przez Bank BNP Paribas. Skierowana jest do szkół podstawowych, biorą w niej udział również dwie puławskie placówki. Na czym polega? 

“Dzieciaki do Rakiet” to akcja mająca na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Organizator zachęca do zabawy szkoły podstawowe z całej Polski, nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy oraz szkolenia dla nauczycieli, przygotowujące ich do prowadzenia lekcji tenisa. W tym roku nagrodzonych zostanie 60 szkół – 50 wybiorą internauci, 10 – kapituła akcji.

Główny cel inicjatywy to wprowadzenie tenisa do lekcji wychowania fizycznego w szkołach podstawowych. Akcja propaguje tenis jako dyscyplinę rozwijającą kondycję i koordynację, łamie panujący stereotyp, że jest to sport “tylko dla wybranych”. Co ważne – niepotrzebna jest tu żadna infrastruktura, wystarczy zwykła sala gimnastyczna. Każda ze 150 szkół, które zgłosiły się do konkursu, musiała zaprezentować filmik lub zdjęcia, przedstawiające uczniów i ich sportowe pasje. Wszystkie filmiki i zdjęcia można znaleźć na stronie: https://www.dzieciakidorakiet.pl/,w akcji biorą udział również puławskie szkoły podstawowe – nr 6 i 11.

Głosowanie internetowe trwa do 30 listopada, zaś wyniki zostaną ogłoszone 3 grudnia. Z jednego adresu e-mail można oddać dziennie jeden głos. Pomóżmy naszym rodzimym szkołom w osiągnięciu wymarzonego celu!

 

Photo by He Junhui on Unsplash

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close